@brittarnhild
Har vært på "pensjonisttreff" i Oslo i dag, og møtt fire av mine gamle diakonirådgiverkollegaer, som alle er blitt pensjonister, Guro, Bjørn, Terje og Erling. Vi hadde først en samling i Kirkens Hus hvor vi møtte flere av de som jobber der, og så spiste vi middag sammen etterpå, på Dinner i Stortingsgata. Terje og jeg var på den restauranten i februar i fjor (sammen med Aud, Peter og Liv). Det var så absolutt et vellykket besøk, så da jeg fikk oppdraget med å bestille bord til dagens middag var jeg ikke i tvil om hva jeg ville velge.
Og det slo virkelig godt an denne gangen også.
Men det aller beste var selvsagt å treffe de gamle kollegaene. Jeg har jobbet som diakonirådgiver i 20 år, og det er helt utrolig hvor mye flott og spennende jeg har fått oppleve i løpet av disse årene. Vi har mimret mye i dag, ikke minst om reisene vi har hatt sammen, mange i Norge, men også til Lindisfarne, København, Brussel og London.......og helt sikkert andre jeg ikke kommer på i farten. Og så alt det spennende vi har jobbet med da, innen tematikken diakoni.
Middagen var ferdig ganske tidlig. De andre bor nærmere Oslo og skulle hjem med buss/tog, mens jeg overnatter på Børsparken hotel. Gikk en liten tur i byen på vei tilbake til hotellet, blant annet innom blomstertorget på Stortorvet. Det var stengt, men likevel åpent sånn at det gikk an å gå gjennom det.
I 1984 bodde vi i Etnedal. Torgeir var to år, Øystein var baby og Terje skulle på et toukers brannvernkurs i Oslo. Jeg så ingen råd for å være igjen alene i Etnedal med to aktive små gutter, så jeg ble med til Oslo og vi bodde hos Lisbeth og Arne i en liten blokkleilighet alle fire. Lisbeth var gravid med Hilde og det ble to svært slitsomme uker, men det er ikke det som er tema her - mens Terje, Lisbeth og Arne var på jobb på dagtid måtte jeg finne på noe med guttene. Flere dager tok vi t-banen inn til byen, og jeg gikk til blomstermarkedet. Øystein sov i vogna, Torgeir lekte blant bodene og jeg nøt blomstene. Etter det har det blitt til at jeg så sant jeg får det til, oppsøker dette blomstermarkedet når jeg er i Oslo.
Comments
You can follow this conversation by subscribing to the comment feed for this post.