@brittarnhild
Litt sein middag her i dag, fordi Terje hadde vært på dagstur til Oslo. Nå bruker egenrlig ikke tvn å stå på mens vi spiser, men i dag ble det akkurat Dagsrevytid, så da stod den på likevel. Hovedoppslaget handlet om hvor lite fisk og sjømat vi spiser i Norge, og en kampanje for å få oss til å spise mer.
Ikke mye bruk for den kampanjen her i huset, vi har fisk eller sjømat mange ganger i uka vi.
Bare to de siste dagene. Blåskjell på fredag, reker ala Tenerife på lørdag. Søndag ble det tacopizza m kjøttdeig, bestilt av Marta og Martin, men i dag be det fisk igjen. Denne gang makrell. Jeg fikk en pose hele makrell av ei venninne før jul. De ligger i fryseren, vel, de som er igjen i posen da, det er jammen ikke mange nå, og når vi har lyst på noe godt sier gjerne en av oss - hva med makrell til middag i dag :-)
Jeg renser fisken, deler den i to, vender den i grovt hvetemel, salt og pepper, og steker bitene i smør. Som tilbehør har vi kokte poteter, rødbeter, løk, rømme og flatbrød.
Så enkelt og så godt.
Jeg hadde planer om å ta bilder av hele prosessen.
Men plutselig var fatet nesten tomt!
Comments