@brittarnhild
Jeg har vært på tur i skogen rett ovenfor huset vårt i dag. På jakt etter våren. Jeg er et vårmenneske de lux, og på denne tiden av året leter jeg med lys og lykte etter hvert eneste vårtegn. Fant mange av de på hytta i helga, der var all snøen smeltet og det luktet vår og våt jord. Her hjemme ligger nok våren noen skritt bak, men jeg kan se fra stuevinduet at det begynner å bli lite snø igjen oppe i marka, så i dag var dagen for å sjekke om det nå er greit å gå på beina der oppe.
Joda, våren er på vei her også. Det har vært frost i natt så et tynt islag hadde lagt seg på vannet, og det var endel snø og is igjen på deler av stien. Men helt greit å gå i grunnen. I alle fall de fleste stedene.
Noen steder var det fortsatt for glatt å gå med de skoene jeg hadde på, men det gjorde i grunnen ingen ting, for da fant jeg små stier jeg aldri har gått på før, akkurat som å gå på oppdagelsesferd. Og jeg skjønte at selv om jeg snart har bodd her i 24 år, og i grunnen bruker marka ganske mye (når det ikke er snø), er det fortsatt masse å oppdage. Det for bli vårens mål - å bli enda bedre kjent med skogen min.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Jeg har allerede begynt å jobbe med neste nummer av Blåklokkeveien, et bloggmagasin. Håper å få "gitt det ut" på fredag. Har i dag blant annet skrevet om en eventyrvandring i vårskogen på hytta, og har (altfor) mange ideer om hva andre ting jeg ønsker å skrive om.
Du finner Blåklokkeveien ved å trykke her
Recent Comments