@brittarnhild
Da jeg var i Kew Gardens utenfor London for noen uker siden, ble jeg fristet til å kjøpe med meg noen frøposer hjem. Blant annet en med lilla basilikum-frø. Sådde dem inne da jeg kom hjem, og har latt dem stå i vinduskarmen på stua, vendt mot sør.
Der har de vokst seg "store og sterke", i alle fall store nok, og forhåpentligvis sterke nok til at jeg i dag pottet dem om i en masse små potter, og satte dem ut i drivhuset. Jeg har ikke varme der ute, men soloppvarming på dagen hjelper godt, og også gjennom natta holder det seg nok noen grader varmere der inne enn ute.
Kan tro det luktet godt av fingrene mine mens jeg holdt på med priklingen. Og av en eller annen grunn fikk jeg så utrolig lyst på caprese :-)