@brittarnhild
Det har vært overskyet i dag, og dermed tid for å gjøre alt annet enn å sole seg. I grunnen helt greit synes jeg. Det er fortsatt godt og varmt, og mens vi er ute og går og går og går og opplever masse, får både ansikt, armer og bein sol, og så blir vi jo så spreke :-)
Vi startet dagen med å gå langs strandpromenaden på Los Christianos. Først så langt sørover som vi kom, og så nordover til Playa Americas og tilbake igjen. Det ble nesten lunsjtid mens vi gikk, vi ble i alle fall både sultne og tørste. Ville dra til en av øyas mange fiskelandsbyer for å spise lunsj, men det ble litt for lenge å vente, så vi tok hver vår crepe og delte en smoothie underveis.
Det var Terje som hadde lest om fiskerlandsbyen vi valgte i dag, Puerto de Playa San Juan, som ligger langs vestkysten, mellom Los Christianos og Puerta Santiago hvor vi har bodd et par ganger.
Det viste seg å være et svært godt valg. Sola skinte da vi kom, men vi kunne se at skyene fortsatt lå tykt over Los Christianos lengere sør. Vi hadde tatt med badetøy, men var sultne, så vi prioriterte mat først. Og da vi var ferdige med et nydelig måltid med lokal fisk og sjømat, hadde det skyet over også her. Men det gjorde ingenting. For her var det så masse å se på.
Fiskebåter, fiskere som stod med lange stenger og fisket fra moloen, og ikke minst to fiskere som var travelt opptatt med å bøte garnet sitt.
Tenk alle de fordommene jeg har hatt om "syden". Stedet jeg aldri skulle reise til for der var det bare "fest og bråk og fulle svensker".
Nå har jeg rett og slett forelsket med i den lille lavaøya Tenerife, og selv om vi enda har flere dager igjen av årets besøk, har jeg alerede begynt å glede meg til neste år.
Comments